Karolina Białajczuk

Psycholog

Psychologia (specjalność kliniczna i zdrowia) w Warszawie na Żoliborzu, Psychotraumatologia oraz terapia małżeństw i par na Żoliborzu.

psychology

Dopasowanie do twoich potrzeb

language

Języki

Polski

home

Miejsca

Online, Warszawa

star

Opinia 1 osób

5/5

looks

Sesje próbne

Nie

sell

Stawka

od 170 PLN

O mnie

Nazywam się Karolina Białajczuk. Jestem psychologiem, psychotraumatologiem, interwentem kryzysowym i terapeutą małżeństw i par. Poniżej znajduje się moje doświadczenie.
 1. Obecnie pracuje jako terapeuta w Fundacji "Ala Ma Kota" (od sierpnia 2022). Do moich obowiązków należy prowadzenie zajęć indywidualnych dla dzieci ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera, tworzenie dokumentacji, pisanie opinii psychologicznych i pedagogicznych, indywidualnych programów terapeutycznych i wielospecjalistycznych ocen poziomu funkcjonowania ucznia, prowadzenie konsultacji z rodzicami dzieci, wspieranie grup przedszkolnych, praca z pomocą testów KORP i PEP-3-PL, prowadzenie zajęć treningu umiejętności społecznych dla dzieci.
 2. Staż psychologiczny (6 miesięcy) obywałam w Stowarzyszeniu Terapeutów - Ośrodek Integracji Społecznej w Warszawie. Do moich obowiązków należała praca z dorosłymi osobami ze spektrum autyzmu i podobnymi zaburzeniami oraz osobami z depresją, zaburzeniami lękowymi, prowadzenie indywidualnych terapii, wspieranie uczestników ośrodka i towarzyszenie im, uczestniczenie w pracach zespołu terapeutyczno- opiekuńczego, superwizjach i w zajęciach grupowych dla uczestników ośrodka, tworzenie dokumentacji - indywidualnego planu działania dla podopiecznych, przeprowadzanie zajęć TUS.
 3. Miałam okazję być praktykantką na Uniwersytecie SWPS (marzec 2019 - czerwiec 2019) gdzie uczono mnie przeprowadzania rozmowy wstępnej z pacjentami, pracy z narzędziem WAIS-R z udziałem dorosłej osoby badanej (nabycie umiejętności obliczania i interpretacji wyników testu). 

Zapisz się do mnie na konsultacje na Żoliborzu albo online!

Pozdrawiam ciepło

Karolina Białajczuk (Psycholog Żoliborz / Online)

Edukacja

SWPS w Warszawie

Magister: Psychologia, Specjalność kliniczna i zdrowia
Psycholog

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego

Studia podyplomowe: Psychologia, Terapia małżeństwa i par oraz psychotraumatologia
Psycholog

Kursy i szkolenia

Ten specjalista nie dodał jeszcze informacji o swoich kursach i szkoleniach.

Usługi

Konsultacje psychologiczne indywidualne

sell

170 PLN

schedule

50 min

group

1

person

Dorośli

location_on

Online, Warszawa

Jako psycholog prowadzący terapię z osobami dorosłymi, skupiam się na różnorodnych problemach i wyzwaniach, które mogą dotyczyć moich pacjentów. Oto niektóre z najczęstszych obszarów, na których się skupiam podczas terapii: Zdrowie psychiczne: Pomagam pacjentom radzić sobie z różnymi zaburzeniami psychicznymi, takimi jak depresja, lęki, zaburzenia nastroju, zaburzenia osobowości, zaburzenia odżywiania i inne. Stres i radzenie sobie z trudnościami życiowymi: Wspieram pacjentów w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami, stresem, problemami w pracy, relacjami, stratami, zmianami życiowymi i innymi sytuacjami, które wywołują negatywne emocje. Problemy interpersonalne: Pracuję z pacjentami nad poprawą ich umiejętności komunikacyjnych, rozwiązywaniem konfliktów, nawiązywaniem i utrzymywaniem zdrowych relacji. Poprawa samooceny i pewności siebie: Pomagam pacjentom budować pozytywne poczucie własnej wartości i pewności siebie. Trauma i przeszłość: Wspieram pacjentów, którzy doświadczyli traumatycznych wydarzeń w przeszłości, pomagam im zrozumieć i przetrawić te doświadczenia. Rozwój osobisty: Pracuję z pacjentami nad ich rozwojem osobistym, poznawaniem swoich celów, wartości i aspiracji, a także pomagam w osiągnięciu ich potencjału. Podczas konsultacji indywidualnych psychologicznych staram się stworzyć bezpieczną i wspierającą atmosferę, w której pacjent może swobodnie wyrażać swoje myśli, uczucia i problemy. Ważnym elementem mojej pracy jest również pomoc pacjentowi w rozwijaniu nowych umiejętności radzenia sobie, wprowadzanie zmian i rozwiązywanie problemów w praktyczny sposób.

Zapraszam ciepło na konsultację psychologiczną

Karolina Białajczuk (Psycholog online)

Obszary pomocy:
 • kryzys w związku
 • rozwój osobisty
 • trauma i przeszłość
 • poprawa samooceny i pewności siebie
 • praca nad asertywnością
 • problemy interpersonalne
 • stres
 • radzenie sobie z trudnościami życiowymi

Terapia dla małżeństwa i par

sell

240 PLN

schedule

60 min

group

2

person

Pary, Małżeństwa

location_on

Online, Warszawa

Podczas terapii małżeńskiej i terapii par skupiam się na różnorodnych problemach związanych z relacją i komunikacją między partnerami. Oto niektóre z najczęstszych obszarów, na których się skupiam w tego typu terapii: Komunikacja: Pomagam parom poprawić jakość komunikacji między sobą. Często problemy w relacjach wynikają z nieefektywnej komunikacji, dlatego ważne jest, aby partnerzy nauczyli się wyrażać swoje potrzeby, uczucia i oczekiwania w sposób jasny i szczerze słuchać drugiej osoby. Rozwiązywanie konfliktów: W terapii małżeńskiej pomagam parom nauczyć się skutecznie rozwiązywać konflikty, unikać wzajemnych oskarżeń i krytyki, a zamiast tego szukać konstruktywnych rozwiązań. Odbudowa zaufania: Często pary zgłaszają problemy związane z zaufaniem, szczególnie po przejściu przez zdradę lub inne trudne sytuacje. Terapia może pomóc w odbudowie zaufania i wspólnym budowaniu bardziej zdrowej i stabilnej relacji. Rola i oczekiwania: W terapii par analizujemy również oczekiwania, jakie każda strona ma wobec drugiej, oraz role, jakie odgrywają w związku. Czasami konflikty wynikają z niezgodności tych oczekiwań i roli. Intymność i bliskość emocjonalna: Pomagam parom zbliżyć się emocjonalnie, rozwijać więź emocjonalną i intymność, a także rozumieć potrzeby drugiej osoby. Problemy związane z rodzicielstwem: W terapii par pomagam partnerom radzić sobie z wyzwaniami związanymi z rodzicielstwem, np. konflikty dotyczące wychowania dzieci, różnice w podejściu do dyscypliny itp. Podczas sesji terapeutycznych jako psycholog staram się stworzyć bezpieczne i wspierające środowisko dla obu partnerów. Jestem neutralnym pośrednikiem i mediatorem, który ułatwia otwartą i konstruktywną rozmowę między partnerami. Słucham uważnie obie strony i staram się zrozumieć perspektywy każdej osoby. Jako terapeuta skupiam się na aspektach zarówno indywidualnych, jak i wspólnych, które wpływają na relację. Pomagam parom odkryć korzenie ich problemów, identyfikować destrukcyjne wzorce zachowań i komunikacji, oraz wspieram je w nauce nowych umiejętności radzenia sobie z trudnościami.

Zapraszam ciepło,

Karolina Białajczuk, Psycholog Online i w Warszawie

Obszary pomocy:
 • Intymność i bliskość emocjonalna
 • rola i oczekiwania
 • kryzys w związku
 • odbudowa zaufania
 • rozwiązywanie konfliktów
 • komunikacja

Konsultacje psychologiczne indywidualne dla młodzieży

sell

170 PLN

schedule

50 min

group

1

person

Młodzież

location_on

Online

Podczas terapii indywidualnej dla młodzieży skupiam się na różnorodnych problemach i wyzwaniach, z jakimi młodzi ludzie mogą się zmagać. Oto niektóre z głównych obszarów, na których się skupiam podczas terapii indywidualnej dla młodzieży: Zaburzenia nastroju: Pomagam młodzieży radzić sobie z depresją, lękiem, zaburzeniami dwubiegunowymi i innymi problemami emocjonalnymi. Problemy szkolne: Wspieram uczniów w radzeniu sobie z wyzwaniem nauki, stresu związanego z egzaminami, motywacji do nauki, a także w radzeniu sobie z trudnościami w szkole. Niska samoocena i pewność siebie: Pracuję z młodzieżą nad budowaniem pozytywnego poczucia własnej wartości, pewności siebie i zdrowego obrazu ciała. Trudności w relacjach z rówieśnikami i rodzicami: Pomagam młodzieży nawiązywać zdrowe relacje z rówieśnikami, radzić sobie z konfliktami i poprawiać komunikację z rodzicami. Stres i presja społeczna: Wspieram młodzież w radzeniu sobie z presją społeczną, oczekiwaniami rodziny i otoczenia oraz związanych z tym trudnościami. Trauma i kryzysy życiowe: Oferuję wsparcie młodzieży, która doświadczyła traumatycznych wydarzeń lub kryzysów życiowych, takich jak rozwód rodziców, utrata bliskiej osoby itp. Rozwój tożsamości i dorastanie: Pomagam młodym ludziom zrozumieć swoją tożsamość, rozwijać umiejętności podejmowania decyzji i osiągania swoich celów. Podczas rozmów z młodzieżą jako psycholog staram się stworzyć zaufaną i akceptującą atmosferę. Kluczowym aspektem jest empatyczne słuchanie i próba zrozumienia perspektywy pacjenta. Młodzież może być nieco bardziej nieśmiała w wyrażaniu swoich uczuć i myśli, dlatego ważne jest, aby stworzyć bezpieczne środowisko, w którym będą mogli otwarcie mówić o swoich problemach. Rozmowy z młodzieżą są interaktywne, a ja często zadaję pytania, aby pomóc zrozumieć przyczyny i mechanizmy kryjące się za problemami. Wykorzystuję różnorodne techniki terapeutyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb młodego pacjenta. Może to obejmować ćwiczenia, rysowanie, pisanie dziennika, opowiadanie historii, czy też korzystanie z gier terapeutycznych.

Zapraszam ciepło,

Karolina Białajczuk, Psycholog Online i w Warszawie

Obszary pomocy:
 • samoocena i pewność siebie
 • problemy rówieśnicze
 • problemy szkolne
 • rozwój tożsamości i dorastanie
 • trauma i kryzysy życiowe
 • stres
 • problemy w relacji z rodzicami
 • zaburzenia nastroju

Specjalizacje

ADHD grade grade grade grade grade
Pewność siebie grade grade grade grade grade
Starzenie się grade grade grade grade
Rozstanie grade grade grade grade
Samotność grade grade grade grade grade
Kryzys Wieku Średniego grade grade grade grade
Dzieci grade grade grade grade grade
Ciąża grade grade grade grade
Kłótnia grade grade grade grade grade
Zdrada grade grade grade grade grade
Przemoc ekonomiczna grade grade grade grade
Przemoc fizyczna grade grade grade grade
Poronienie grade grade grade grade
Rozwód grade grade grade grade grade
Asertywność grade grade grade grade grade
Depresja grade grade grade grade grade
Mobbing grade grade grade grade grade
Zakupoholizm grade grade grade grade
Pracoholizm grade grade grade grade grade
Alkoholizm grade grade grade grade
Kompulsywne Objadanie Się grade grade grade grade grade
Fobia Społeczna grade grade grade grade grade
Zaburzenie Obsesyjno-Kompulsywne grade grade grade grade grade
Narcystyczne Zaburzenie Osobowości grade grade grade grade grade
Narkomania grade grade grade grade
Bulimia grade grade grade grade grade
Anoreksja grade grade grade grade grade
Zaburzenia Lękowe grade grade grade grade grade
Zespół Stresu Pourazowego grade grade grade grade grade
Cel Życia grade grade grade grade grade

Opinie

W

grade grade grade grade grade
Bardzo miła Pani psycholog, bardzo profesjonalna i zawsze punktualna.

Umów wizytę

X
Daj nam szansę pomóc Ci w znalezieniu najlepszego terapeuty
Opisz Twoją sytuację w minimum 60 znakach, a my pomożemy Ci znaleźć terapeutę dopasowanego do Twojego problemu
Już ponad 1250 osób skorzystało z naszej pomocy