Ewelina Lipczak

verified Wykształcenie zweryfikowane

Psycholog, Terapeuta uzależnień, Psychoterapeuta w trakcie szkolenia, Coach

Psychoterapia Online / Psychoterapia Poznawczo-Behawioralna / Terapia ACT Aceptacji i Zaangażowania / Coaching

psychology

Dopasowanie do twoich potrzeb

language

Języki

Polski

forum

Metoda terapii

Terapia Poznawczo - Behawioralna (CBT), Terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT)

home

Miejsca

Online

star

Opinia

-/5

looks

Sesje próbne

Nie

sell

Stawka

od 200 PLN

O mnie

Nazywam się Ewelina Lipczak. Jestem magistrem psychologii o specjalności psychologia kliniczna, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikacji, certyfikowanym terapeutą TEAM-CBT (LVL1), certyfikowanym life-coachem poznawczo-behawioralnym oraz certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień. Zajmuję się psychoterapią osób dorosłych w zakresie: zaburzeń nastroju (w postaci depresji czy dystymii), zaburzeń lękowych (w postaci fobii, lęku ogólnego, lęku panicznego, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego, zaburzenia stresowego pourazowego czy zaburzenia adaptacyjnego), zaburzeń snu oraz zaburzeń psychicznych i zachowania związanych z używaniem substancji psychoaktywnych (tu pracuję zarówno z osobami z uzależnieniem, jak również z ich partnerkami/partnerami oraz dorosłymi, którzy jako dzieci wychowywali się w rodzinach, w których przynajmniej jeden z rodziców doświadczał uzależnienia). 

Przygotowanie teoretyczne we wskazanym zakresie dały mi studia psychologiczne, które ukończyłam na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu oraz Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, Szkoła Psychoterapii Uzależnień CEDR, Szkoła Terapii Motywującej Polskiego Instytutu Dialogu Motywującego, Feeling Good Institute w Silicon Valley/Mountain View w Kaliforni, Transformation Academy w Clearwater Beach na Florydzie w USA, a także szereg szkoleń, konferencji i warsztatów specjalistycznych (polskich i zagranicznych). Ważnymi nauczycielami są dla mnie także moi Klienci, z którymi pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym z wykorzystaniem dialogu motywującego, terapii akceptacji i zaangażowania, terapii dialektyczno-behawioralnej oraz technik mindfulness. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w placówkach zdrowia psychicznego w Ząbkowicach Śląskich oraz w Świdnicy, a obecnie związana jestem z Centrum Neuropsychiatrii Neuromed we Wrocławiu. Swoją praktykę psychoterapeutyczną opieram o dowody naukowe, integrując najlepsze dostępne wyniki badań naukowych z wiedzą kliniczną w kontekście indywidualnej charakterystyki moich Klientów i ich preferencji. Hołduję metodzie Carla Rogersa, która kładzie nacisk na indywidualność, subiektywność doświadczenia i samą osobę Klienta.

Swoją pracę poddaję superwizji. Nieustannie pogłębiam też wiedzę i kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach (organizowanych m.in. przez Uniwersytet Yale czy Uniwersytet Johna Hopkinsa w Stanach Zjednoczonych), a także w polskich i międzynarodowych tematycznych warsztatach i konferencjach naukowych.

Jest członkiem International Society of Substance Use Professionals, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej.

Praktykę prywatną prowadzę w języku polskim online. Jeśli więc zakres moich kwalifikacji i wskazany obszar pracy dotyczy trudności, z jakimi borykacie się Państwo na co dzień i zależy Państwu na powrocie do zdrowia i poprawieniu jakości swojego życia, zapraszam do kontaktu niezależnie od miejsca Państwa pobytu – w Polsce czy za granicą.

Zapraszam serdecznie
Ewelina Lipczak (Psychoterapia CBT Online)

Edukacja

SWPS w Warszawie (2014 - 2019) verified Wykształcenie zweryfikowane

Magister: Psychologia,
Psycholog

Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom (od 2023) verified Wykształcenie zweryfikowane

Certyfikat: Terapia uzależnień,
Terapeuta uzależnień

SWPS we Wrocławiu (2021 - 2025) verified Wykształcenie zweryfikowane

Studia podyplomowe: Psychoterapia, Nurt Poznawczo-Behawioralny
Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

feeling good institute (od 2021) verified Wykształcenie zweryfikowane

Certyfikat TEAM-CBT Level 1

Kursy i szkolenia

Transformation Academy , 2024

Certyfikat Cognitive Behavioral Life Coach
Coach

Usługi

Psychoterapia indywidualna osób dorosłych online

sell

200 PLN

schedule

50 min

group

1

person

Dorośli

location_on

Online

Jestem magistrem psychologii o specjalności psychologia kliniczna, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikacji, certyfikowanym terapeutą TEAM-CBT (LVL1), certyfikowanym life-coachem poznawczo-behawioralnym oraz certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień. Zajmuję się psychoterapią osób dorosłych w zakresie: zaburzeń nastroju (w postaci depresji czy dystymii), zaburzeń lękowych (w postaci fobii, lęku ogólnego, lęku panicznego, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego, zaburzenia stresowego pourazowego czy zaburzenia adaptacyjnego), zaburzeń snu oraz zaburzeń psychicznych i zachowania związanych z używaniem substancji psychoaktywnych (tu pracuję zarówno z osobami z uzależnieniem, jak również z ich partnerkami/partnerami oraz dorosłymi, którzy jako dzieci wychowywali się w rodzinach, w których przynajmniej jeden z rodziców doświadczał uzależnienia). 

Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) z wykorzystaniem dialogu motywującego, terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT) oraz technik mindfulness. 

Swoją praktykę psychoterapeutyczną opieram o dowody naukowe, integrując najlepsze dostępne wyniki badań naukowych z wiedzą kliniczną w kontekście indywidualnej charakterystyki moich Klientów i ich preferencji. Hołduję metodzie Carla Rogersa, która kładzie nacisk na indywidualność, subiektywność doświadczenia i samą osobę Klienta.

Obszary pomocy:
  • Zaburzenia nastroju - depresja; dystymia
  • Zaburzenia lękowe - społeczne zaburzenie lękowe (fobia społeczna); agorafobia; napady paniki; zaburzenie lękowe uogólnione (GAD); Zaburzenie stresowe pourazowe - PTSD; zaburzenie adaptacyjne
  • przedłużona reakcja żałoby
  • Zaburzenia snu i czuwania
  • Uzależnienie od alkoholu / substancji psychoaktywnych
  • Współuzależnienie
  • Zaburzenia osobowości
  • Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD)

Specjalizacje

ADHD grade grade grade grade grade
Depresja grade grade grade grade grade
Zespół Stresu Pourazowego grade grade grade grade grade
Zaburzenia Lękowe grade grade grade grade grade
Narkomania grade grade grade grade grade
Alkoholizm grade grade grade grade grade
Zakupoholizm grade grade grade grade grade
Asertywność grade grade grade grade grade
Rozwód grade grade grade grade grade
Kryzys Wieku Średniego grade grade grade grade grade
Rozstanie grade grade grade grade grade
Cel Życia grade grade grade grade grade
Osobowość borderline grade grade grade grade grade

Opinie

Niestety, nie ma jeszcze żadnych opinii tego specjalisty.
Umów wizytę

X
Daj nam szansę pomóc Ci w znalezieniu najlepszego terapeuty
Opisz Twoją sytuację w minimum 60 znakach, a my pomożemy Ci znaleźć terapeutę dopasowanego do Twojego problemu
Już ponad 1250 osób skorzystało z naszej pomocy